dotace

Místo pro příspěvky občanů na libovolné téma ...

dotace

Příspěvekod Charlie » úte bře 13, 2012 10:33 am

Dobrý den. Jsem ráda, že můj diskusní příspěvek konečně vyvolal zájem o diskusi na diskusním fóru. To poprve. Podruhé - vážím si práce lidí s dětmi. A to už jak ve folkloru, v Brontosauru a mažoretkách , hasičů atd. Jen víc takových lidí, kteří se dětem věnují na úkor svého volného času. Můj příspěvek vycházel z článku v Břeclavském deníku zveřejněném na webu tohoto periodika.Bylo to o návštěvě Škromacha na draní peří pořádaného Jihomoravskou komunitní nadací na Selském dvoře. Bohužel jsem tento článek smazala(doufám, že někdo z těch, komu jsem ho poslala, má článek uložen) a není již k nalezení. Místo něj je tam jiný článek a jinak psaný. V původním článku bylo napsáno slovy p. Maděřičové, že na katalog nejvíce přispěla Jatelinka a to 30 000 Kč z vybraného vstupného. Pak se nedivte, že mě to nadzvedlo. Já totiž zastávám názor, že nadace- jakékoliv - by měly spíš podporovat děti a jejich kroužky- a ne naopak. Vždyť Jihomoravská komunitní nadace se v okresních a jiných periodikách chlubí jak loni na aukci vín v Praze(dražila se i vína neoveských vinařů) s nadací VIA vybraly cca 750 000 Kč ( v roce 2010 to bylo dokonce cca 850 000). Že by se nenašlo oněch 30 000 kč na katalog? Naši vinaři dávají vzorky, ale do Anglie se princi, jak jsme se mohli dočíst opět v Břeclavském deníku, veze vzorek vinaře z Velkých Bílovic. A to i přesto, že nadace sídlí u nás a to zatím úplně zadarmo.
Takže ještě jednou- práce lidí s dětmi si vážím. A zároveň podotýkám, že by se mělo při rozdělování dotací od obce neziskovým organizacím pohlížet také na to, co která neziskovka zároveń přináší obci a jak jí v rámci svých možností pomáhá. Možnost různých brigád, pomocí při akcích obce a pod. Asi by mělo platit tak trochu "něco za něco". Přece se říká, že co je zadarmo, toho si málokdo váží.
A opravdu jsem ráda, že se diskuse rozjela a doufám, že ne jenom k tomuto tématu. Přeji všem hezký den Charlie- Vlasta Valná
Charlie

Re: dotace

Příspěvekod Regina » stř bře 14, 2012 9:33 am

Nedá se nesouhlasit.... :idea:
Regina

Zpět na DISKUZE