Základní pravidla diskuzního fóra

Pravidla, která je nutné dodržovat.

Základní pravidla diskuzního fóra

Příspěvekod Administrator » pon črc 11, 2011 11:35 pm

1. Uživatelé
Do diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé. Uživatel je povinen při registraci zadat pravdivé údaje a registrací se zároveň zavazuje dodržovat tato pravidla a především obecně platná pravidla slušného chování. V případě porušování těchto pravidel si administrátoři vyhrazují právo omezit práva takového uživatele, smazat jeho příspěvky nebo mu odebrat oprávnění ke vstupu do diskuzního fóra.

2. Slušné chování
Uživatelé se vyjadřují svými příspěvky v rámci slušného chování a zdržují se jakýchkoli projevů vulgarity, pohoršování, hanlivého označování a zastrašování. Zároveň je v diskuzi zakázáno:
  • libovolným způsobem napadat jiné účastníky nebo třetí osoby;
  • použití rasové, náboženské, sexuální či jiné diskriminace;
  • přispívat jakýmkoli materiálem, který by mohl porušovat platné zákony České republiky nebo mezinárodní právo.

3. Gramatika a věcnost
Uživatelé píší své příspěvky pokud možno bez gramatických chyb, věcně a k tématu. Očekává se, že každý uživatel bude psát pouze o tom, čemu rozumí a tak, aby to dávalo smysl. Samozřejmě není dovoleno vyvolávát hádky, spory nebo provokovat.

4. Nevhodné příspěvky (SPAM)
Je přísně zakázáno poskytovat příspěvky, které se netýkají daného tématu (a jsou tedy tzv. "mimo mísu").
Za nevhodné budou považovány i příspěvky, které nemají žádný věcný přínos pro probíhající diskuzi a daný uživatel se tímto způsobem prokazatelně snaží pouze omezit nebo znemožnit věcnou diskuzi ostatních uživatelů. V tomto případě budou takto označené příspěvky smazány a danému uživateli bude omezen přístup do fóra.

5. Grafické prvky
Uživatelé píší své příspěvky pokud možno jednoduše, přehledně a s minimálním použitím grafických nástrojů. V případě nadměrného použití nejrůznějších grafických prvků (příliš velká velikost písma, nevhodná kombinace barev, velké obrázky či řezy apod.) bude příspěvek přeformátován to holého textu.

6. Reklama
V diskuzi je zakázáno odkazovat na komerční stránky, propagovat produkty, služby či jiné aktivity uživatele nebo třetí strany. Takovéto příspěvky budou smazány a uživatel upozorněn a v případě opakovaných prohřešků potrestán vyloučením z fóra.

7. Všichni jsme jen lidé
Každý uživatel má na paměti, že se nachází v diskuzním fóru občanů Moravské Nové Vsi. Jediným cílem tohoto fóra je konstruktivní, plodnou a smysluplnou diskuzí příspět k rozvoji a být přínosem pro spokojený život v naší obci. Žádný uživatel nezapomíná, že úroveň diskuze je vizitkou obce, a proto:
  • udržuje svou vášeň pro diskuzi pod kontrolou,
  • neodpovídá na provokativní příspěvky,
  • nenadává ostatním za chyby v českém jazyce, vyjadřování ani za nešikovnost v ovládání počítače,
  • nezneužívá svou moc (například expertní znalosti či společenské postavení),
  • promíjí chyby ostatních, protože každý jednou začíná! :o

Tato pravidla mohou být podle potřeby doplněna či upravena podle zkušeností získaných v reálném životě tohoto diskuzního fóra.
Děkuji za pochopení!


V Moravské Nové Vsi dne 11.7.2011
Administrátor
Administrator
Administrátor
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 03, 2011 1:10 pm

Zpět na PRAVIDLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x