Problém se psy

Vše k činnosti Úřadu městyse Moravská Nová Ves.

Problém se psy

Příspěvekod Charlie » ned kvě 26, 2013 3:10 pm

Někteří majitelé psů se již setkali s tím, že jim byl strážníkem odchycen jejich zatoulaný pes a zavezen do útulku. Pak si pro psa museli sami zajet a zaplatit pobyt v útulku a povinnou vakcinaci. Celá tato záležitost se mi zdá být nefér vůči obyvatelům obce. Dříve, mnozí si jistě pamatují, byl na dvoře bývalého MNV kotec, kam se chycený pes na dobu, než si ho majitel vyzvedl třeba proti pokutě, zavíral. Když jsem toto osvědčené řešení navrhla panu starostovi a strážníkovi, dostala jsem obvyklou odpověď - je to problém, dalo by to hodně práce. Na internetu jsem si našla, že spousta obcí a měst tyto kotce má. Napsala jsem např. do Mikulova strážníkům a dozvěděla se - výňatek z dopisu:
" U nás v Mikulově máme prostě jen štěstí, že nás chápe vedení města. Jmenovitě místostarosta, který nás má na starost. Záchytné kotce máme dlouhodobě již více než 10 let a slouží tomu účelu, jak píšete. Tři - pět dní zde psy máme a následně je vozíme do útulku. Považujeme tento způsob za rozumný nejen pro lidi, kterým pes uteče, ale i pro město, které pes v našich kotcích v konečném důsledku stojí méně než v útulku. Kdyby tam nakonec přece jen zůstal... "
Prostě někde to jde, u nás problém. A to je třeba ještě podotknout, že snad někdo platil pokutu 1 000 Kč, někdo stovku, někdo nic za odchyceného psa. Co je na tom pravdy, nevím . Minule se pan strážník chlubil, že odvezl 16 psů. To je pěkně drahé policejní auto na převážení psů.
Bydlíme na vesnici, kde se často stává, že pes uteče a majitel se po něm shání. Horší je to se psy, kteří se toulají věčně. Tam je třeba s případnými majiteli jednat. Možná ale takový tulák nakonec v útulku zůstane, protože si ho nikdo nevyzvedne. W
Charlie

Re: Problém se psy

Příspěvekod albert » pon kvě 27, 2013 8:18 am

Domnívám se,že umístění kotců v obci je velmi užitečné.Každý majitel zaběhnutého psa má zájem ho najít.Je-li možnost získat informaci o záchytu pejska na úřadu či internetových stránkách,majitel zaplatí pokutu a psa vyzvedne. Rozhodně jsem pro záchytné kotce. Je nutné vzít zřetel na to,že po přijetí do ůtulku je zvíře očkováno.Pro psa ,který je očkován v krátkém intervalu po sobě to může být zdravotní následky.
albert

Příspěvekod jara » pon kvě 27, 2013 10:10 am

Každý pes,který je přihlášený má známku.Takže by se stačilo podívat do registrace na úřad městyse a psa vrátit s pokutou majiteli.Peníze z pokut by zůstali v obci a ne v útulku.
jara

Příspěvekod albert » úte kvě 28, 2013 9:13 pm

To by bylo velmi jednoduché řešení,ovšem psi obvykle utečou bez obojku se známkou.A
albert

Příspěvekod M. Luňáková » stř kvě 29, 2013 1:11 pm

Zřídit v obci záchytný psí kotec by bylo velmi vstřícným gestem ze strany úřadu městyse. Pejsek se může zatoulat každému, ale proč ho hned odvážet do útulku?
M. Luňáková

Příspěvekod petr » čtv lis 27, 2014 1:47 am

proč zatěžovat veřejné zdroje zřizováním kotců kvůli pár jednotlivcům? Zásadně s tím nesouhlasím, dávejte si na psy pozor a nebudete kotce v obci potřebovat, nebo je tu ještě další řešení - nemít psa, pokud ho nezvládáte uhlídat
petr

Zpět na ÚŘAD MĚSTYSE